Zakończenie obchodów 600-lecia

W Dniach Miasta, kończących jubileusz 600-lecia Miasta Mińsk Mazowiecki odbyły się  uroczystości, w których dość liczny udział wzięli słuchacze MUTW. Uroczystości te trwały 3 dni. Na szczególną uwagę zasługuje dzień 28 maja, kiedy to odbył się słynny KOROWÓD ?WCZORAJ, DZIŚ, JUTRO?. Młodzież szkolna przebrana w stroje z przeszłości (przekrój 600 lat) pięknie się prezentowała. Nasi słuchacze, jak zwykle, też nie zawiedli. Nie mogło ich tam nie być. Co prawda pogoda nie pozwoliła na liczniejszy udział seniorów, nie mniej zdyscyplinowani stawili się w kolorowych strojach, z kwiatami i uśmiechem na twarzy, choć nad głowami wisiały czarne, deszczowe chmury. Nie wróżyło to nic dobrego.

Spotkaliśmy się wszyscy na parkingu przy budynku Starostwa. Trasa przemarszu KOROWDU to ul. Kościuszki, Topolowa do MDK.

Byliśmy radośni, kolorowi i szczęśliwi, że jesteśmy tu i teraz i możemy uczestniczyć w tym święcie. Z mnóstwem uśmiechu na twarzach zakończyliśmy przemarsz przed tarasem MDK, gdzie powitał nas Burmistrz Miasta p. Marcin Jakubowski przyodziany w strój z dawnej epoki.

Całą uroczystość uświetniła, m.in., nasza grupa wokalno ? muzyczna  ?Ciągle Młodzi? i śpiewająca ?Śpiewamy Razem?. Artyści wykonali utwory w różnych językach, a to dlatego, że odbiorcami byli przedstawiciele 5 miast partnerskich, które to miasta współpracują z naszym Miastem. W solidarności z walczącą Ukrainą słuchaliśmy piosenki ukraińskiej, czeskiej, litewskiej, amerykańskiej i francuskiej. Występ cieszył się ogromnym zainteresowaniem naszych gości, a szczególne brawa pochodziły od gości litewskich. Było super.

Opracowała: Zofia Grzelak