Zakończenie roku 2021-2022

2 czerwca 2022 r odbyła się uroczystość zakończenia roku akademickiego naszego MUTW-u ,na którą przybyło wielu znamienitych gości: min Starosta miński Pan Antoni, Jan Tarczyński, Burmistrz naszego miasta Pan Marcin Jakubowski, dyrektorzy i przedstawiciele miejskich instytucji, członkowie Rady Programowej i oczywiście nasi słuchacze.

Impreza miała wyjątkowo uroczysty charakter, ponieważ świętujemy nasze 15 lecie!

 Na tę okoliczność przygotowaliśmy wystawę, na której znalazły się prace wykonane przez słuchaczy, obrazy,  kroniki, zdjęcia, dyplomy, nagrody, wyróżnienia … cały bogaty dorobek naszego MUTW-U z 15 lat!

Okolicznościowy wykład  na temat przebiegu  obchodów 600-lecia  naszego miasta wygłosił Pan Marcin Jakubowski, podkreślając  wielokrotnie  nasz udział w tych ważnych dla miasta działaniach!

Program artystyczny zapewnił nasz  zespół „Jak nie My to Kto”, prezentując, swój najnowszy spektakl pod znamiennym tytułem „Kalejdoskop wspomnień”, który już wkrótce zaprezentuje na ogólnopolskim artystycznym  przeglądzie seniorów we Włocławku! Program ten u wielu słuchaczy wywołał wzruszenie i nagrodzony został gromkimi brawami!

W dalszej część uroczystości  zabierały głos na temat 15 lat istnienia naszego Uniwersytetu :Pani Jadwiga Maciejewska, wieloletnia ,  Prezes Stowarzyszenia oraz Pani Zofia Grzelak, która pełni tę funkcję obecnie.

Wreszcie przyszedł czas na „słodkie świętowanie”, czyli degustację okolicznościowego tortu i zwiedzanie wystawy!

Zwieńczeniem uroczystości było spotkanie towarzyskie  w ekologicznym „Gospodarstwie na Końcu wsi”,  

gdzie na łonie natury miło spędziliśmy popołudnie!

Przeglądając kroniki można zauważyć, że  nasi słuchacze chętnie  dzielą  się swoją literacką twórczością!

Niech fragment wiersza  ,który  na 15 -lecie UTW napisała koleżanka Alicja Rycielska ,będzie podsumowaniem  działalności naszego Stowarzyszenia i roli , jaką pełni w środowisku Seniorów!

” Bo uniwersytet to dziesiątki godzin wykładów, 

uniwersytet to często doskonała zabawa, 

uniwersytet to liczne wycieczki po kraju, 

uniwersytet, jednym słowem , to wspaniała sprawa . 

Osobom , którym to wszystko zawdzięczamy, 

serdecznie z tego miejsca dzisiaj dziękujemy 

i z całych sił was nasi drodzy zapewniamy, 

że wasze dzieło z radością teraz kontynuujemy.”

Tekst opracowała Teresa Marciniak