Bieżące wydarzenia w mieście

Starostwo Powiatowe w Mińsku Mazowieckim

Starostwo Powiatowe w Mińsku Mazowieckim

Urząd Miasta Mińsk Mazowieckim

Urząd Miasta Mińsk Mazowieckim

MIM Gazeta Samorządowa

Miejski Dom Kultury w Mińsku Mazowieckim

Miejski Dom Kultury w Mińsku Mazowieckim

Miejska Biblioteka Publiczna w Mińsku Mazowieckim

Miejska Biblioteka Publiczna w Mińsku Mazowieckim

Muzeum Ziemi Mińskiej

LokalnieTV

Wirtualny Mińsk Mazowiecki

Wirtualny Mińsk Mazowiecki

Strefa Mińsk

Strefa Mińsk

NaprawmyTo.pl

www.minskmaz.naprawmyto.pl

Aplikacja ?NaprawmyTo.pl? ruszyła w Mińsku Mazowieckim 1 grudnia b.r. Do końca 2015 roku będzie w fazie testowej. Oznacza to, że na głównej stronie nie można w ?wyszukiwarce miast? znaleźć Mińska Mazowieckiego i aby dodać zgłoszenia awarii lub uszkodzenia, należy wejść  na stronę internetową z adresem www.minskmaz.naprawmyto.pl. Od stycznia 2016 roku ruszamy w normalnym trybie.
W fazie testowej uczymy się i my, w samorządzie, i Wy ? mieszkańcy. Dlatego prosimy o wyrozumiałość oraz cierpliwość. Wprowadzenie tego rodzaju rozwiązania na pewno usprawni jeszcze bardziej komunikację miasto ? mieszkańcy.
Czym jest NaprawmyTo?
Wiele rzeczy drażni nas w najbliższym otoczeniu ? nienawistne graffiti, które mijamy w drodze do pracy, dziura w chodniku, w którą co i rusz wpadamy albo zerwany rozkład jazdy na przystanku pod domem. Większości takich spraw sami nie rozwiążemy ? nie mamy do tego potrzebnych środków ani czasu, a władzom miasta trudno je dostrzec, ponieważ często są to problemy drobne. O ile byłoby prościej, gdyby po zauważeniu takiej usterki można było od razu zakomunikować sprawę odpowiedniej jednostce w mieście…
Właśnie po to powstał serwis NaprawmyTo.pl. Twórcy chcą ułatwiać pracę samorządów i życie mieszkańców. Wierzymy, że wiele irytujących nas na co dzień spraw można bardzo łatwo rozwiązać. Nie potrzeba do tego petycji, a sprawnego współdziałania i dialogu między władzą a obywatelem. Jest on możliwy poprzez tę stronę.
NaprawmyTo jest obietnicą złożoną przez samorząd mieszkańcom miasta, że każda ze spraw zostanie szybko i uczciwie rozpatrzona, a jeśli nic poważnego nie stanie na przeszkodzie, problem zostanie rozwiązany. NaprawmyTo jest też zobowiązaniem dla obywateli, które nie pozwala im bezczynnie narzekać, a daje możliwość naprawiania otoczenia. W ten sposób mieszkaniec zyskuje załatwione szybko sprawy, a samorząd wie, z jakimi problemami borykają się mieszkańcy i może łatwiej wychodzić naprzeciw ich oczekiwaniom.
Wierzymy, że takie postawienie spraw to prosta droga do budowania społecznego zaufania, którego tak bardzo w Polsce potrzebujemy. Naszym marzeniem jest więc nie tylko upiększenie polskich miast, ale też budowa społeczeństwa obywatelskiego, poprzez pokazywanie mieszkańcom i samorządowcom, że współpraca opłaca się obydwu stronom.
Jak to działa?
Widzisz problem?
To może być dziura w chodniku, powalone drzewo, dzikie wysypisko lub coś innego.
Zgłoś go!
Dzięki prostemu interfejsowi możesz w kilku krokach przesłać zgłoszenie, które trafi bezpośrednio do odpowiedniej jednostki w mieście. Bez zbędnej biurokracji!
Śledź postępy
Po zgłoszeniu alertu dostajesz na bieżąco informacje o postępach w sprawie ? która komórka w mieście się nią zajmuje i jak zmienia się status zgłoszenia.
Ciesz się wynikiem
Dzięki naszej stronie naprawianie najbliższej przestrzeni staje się naprawdę proste. Poczuj wdzięczność sąsiadów po usunięciu irytującej was usterki.

Problemy można zgłaszać za pośrednictwem strony internetowej lub aplikacji na telefony komórkowe.