Święto 11 listopada 2020

Szanowni Państwo,
o tej porze roku zazwyczaj ustalaliśmy szczegóły uroczystości Dnia Niepodległości. W tym roku także uczcimy rocznicę 11 listopada ale z uwagi na czas pandemii w zupełnie innej formie.
Burmistrz Miasta złoży kwiaty pod Pomnikiem Niepodległości. Jeśli chcielibyście Państwo także złożyć kwiaty, bardzo prosimy o składanie ich w dogodnym dla Państwa czasie. Chętnie zamieścimy na stronie miasta zdjęcia z ceremonii składania. Miasto w tym roku nie organizuje wspólnej uroczystości. Niemniej jednak, zapraszamy na stronę i Facebook miasta, gdzie zamieścimy materiały związane z historią niepodległości i miejsca Mińska na tle wydarzeń 1918 roku. Zapraszamy do wysłuchania koncertu niepodległościowego online. Specjalnie dla Państwa, dla wszystkich mińszczan The Time Quartet zagra między innymi utwory Chopina, Moniuszki czy Paderewskiego.
Szczegółowy program wydarzeń, które odbędą się w przestrzeni wirtualnej przyślę na początku przyszłego tygodnia.

Miło mi jest powiadomić, że 30 października Miasto Mińsk Mazowiecki złożyło wniosek grantowy w ramach programu ? Rozwój Lokalny?.  Pracownicy samorządu przez siedem miesięcy intensywnie pracowali nad przygotowaniem wymaganych dokumentów.  Stawka jest wysoka, bo grant z funduszy norweskich wynosi 40 mln złotych. W załączniku przesyłam pismo przewodnie burmistrza, w którym zarysowane są najważniejsze informacje dotyczące programu.
Pozwalam sobie zamieścić także artykuł o uroczystości wręczenia Honorowej Flagi dla miasta.

Z poważaniem

Katarzyna Łaziuk
Kierownik Wydziału Promocji, Kultury i Sportu
25 759 53 58
608 760 868