Pamięci Kamila Baczyńskiego

      

       W  czwartek 25 listopada na cotygodniowym spotkaniu w MSA zamiast wykładu o Krzysztofie Kamilu Baczyńskim, zaplanowanego z okazji stulecia  jego  urodzin, obejrzeliśmy  multimedialny  spektakl poświęcony temu poecie. Spektakl wymyślony i zagrany przez członków Stowarzyszenia. Było to nasze pierwsze samodzielne, tak duże przedsięwzięcie artystyczne. Trema więc była ogromna, ale brawa na stojąco, jakimi widownia obdarzyła wykonawców świadczą niezbicie o tym, że zamysł był udany i dostarczył wielu wzruszeń.

W projekcje tym udział wzięli : koleżanki i koledzy z Grupy wokalnej  ,,Śpiewamy razem,, sekcja muzyczna w  składzie : Adam Baranowski, Jan Jurek, Jan Paprocki, pod batutą Jerzego Zawadki. Partie solowe śpiewali: Agnieszka Zawadka, Sabina Nejman, Ewa Gańko, Józef Szymalak, Jerzy Zawadka, Jan Paprocki. Fragmenty wierszy Baczyńskiego czytali koledzy: Jerzy Maciejewski, Adam Matwiej, Józef Szymalak, Adam Baranowski, Jerzy Zawadka.

O życiu i twórczości K.K .Baczyńskiego opowiadały Teresa Marciniak i Alicja Rycielska. Ona też, wspólnie z Ewą Gańko napisała scenariusz.   O zilustrowanie na ekranie tego o czym była mowa na scenie zadbał kolega Sławek Ziemicki. 

Odpowiedzialna za całość była koleżanka Ewa Gańko i wywiązała się z tego zadania znakomicie. Jeszcze długo po spektaklu wraz z całym zespołem przyjmowała gratulacje i ciepłe słowa zarówno od koleżanek i kolegów  jak i zaproszonych gości. 

Dla tych, którzy nie byli i nie widzieli mamy dobrą wiadomość: spektakl z całą pewnością zostanie jeszcze powtórzony (przecież ta pandemia kiedyś w końcu minie). A więc co zobaczenia.