Biblioteka Miejska w Mińsku Mazowieckim informuje i zaprasza:

8 sierpnia, o godz. 14:00 zapraszamy do wspólnego celebrowania lata podczas naszego corocznego pikniku ?Czytanie na trawie?. Program wydarzenia przewiduje wiele atrakcji. Na skwerze przy Pl. Kilińskiego zaplanowano warsztaty książkowe oraz animacje dla dzieci. Ponadto, najmłodsi uczestnicy miło spędzą czas w towarzystwie ?Pana Poety?, który poprowadzi warsztaty literackie. Ten sympatyczny autor, z ?kokardką? na szyi, żółtą walizką pełną rekwizytów i wielkim workiem kolorowych balonów, z pewnością rozśmieszy i zachęci najmłodszych do czytania. Piknik ubogacą zaproszone przez Bibliotekę wydawnictwa, które specjalnie z tej okazji zaprezentują swoją ofertę wydawniczą.

8 sierpnia, o godz. 16:00 zapraszamy na VII Galę Alei Gwiazd Literatury. Tegorocznym laureatem ?Gwiazdy Literatury? będzie Wiesław Myśliwski. Galę poprowadzi Kinga Sabak.

Po uroczystym wręczeniu pisarzowi statuetki, będziemy mogli posłuchać, jak opowiada on o swojej twórczości w rozmowie z Katarzyną Kotecką. Po spotkaniu autorskim, część artystyczną wypełni koncert Kapeli Niwińskich oraz warsztaty tańca ludowego. Gali będą towarzyszyły wystawy, tematycznie związane z twórczością Wiesława Myśliwskiego.  Jesteśmy niezmiernie dumni, że ten wspaniały pisarz odwiedzi Bibliotekę, a Aleja Gwiazd wzbogaci się o następną literacką Gwiazdę. 

Wydarzeniu patronują: Marcin Jakubowski Burmistrz Miasta Mińsk Mazowiecki oraz Stowarzyszenie Pisarzy Polskich.