XIV – lecie Stowarzyszenia

Jako kontynuację wydarzeń z życia S”RTW” (Biuletyn na X lecie) prezentujemy Państwu skrót działań za lata 2018-20

 czerwiec 2018.r – Uroczysta Sesja z okazji X lecia S”RTW”, odebranie medalu PRO MASOVIA przyznanego przez Marszałka woj. mazowieckiego na wniosek Starosty Mińskiego. Medale otrzymali również: J.Maciejewska i M.Wocial, 7 os. otrzymało dyplomy uznania za wieloletnią działalność na rzecz stowarzyszenia. http://www.aktywnyseniormm.pl/index.php/galeria/galeria-rocznice-mutw/

Zakopanie Kapsuły Czasu

latach 2018/19/20 realizowane kolejne Projekty AS-ZS pozwalające na zwiększenie oferty działań kulturalnych, turystycznych i realizacji zadań integracji międzypokoleniowej.

Zorganizowano 8 wycieczek (1, 2, 3,4 dniowych), nawiązano kontakty programowe z Przedszkolem nr 6.  Niepublicznym „Domowym Przedszkolem,” SP nr 3, a w ramach wykładów otwartych z młodzieżą szkół średnich i seniorami niezrzeszonymi.

–  w ramach zajęć programowych grupa taneczna ?Jak nie my to kto?  i grupa wokalna  ?Śpiewajmy razem?  doskonaliła swoje umiejętności prezentując je na forum miejskim, regionalnym i ogólnopolskim:

 czerwiec 19r – obchody 598 rocznicy nadania praw miejskich dla Mińska,

udział w koncercie ?Pomaluj miasto na żółto i na niebiesko?, 

– występy gr. ?Śpiewamy razem?, grupy tanecznej i wokalu podczas zakończenia akcji ?POVER ON? 

– udział w II Przeglądzie Artystycznym Twórczości osób starszych organizowanych przez MCPS                         

 – II miejsce na Festiwalu Regionalnym Twórczości Artystycznej. Seniorów w Siedlcach   

   listopad  2019r. –  ?GRAND PRIX?  dla grupy tanecznej ?Jak nie my to kto? na Ogólnopolskich Juwenaliach III wieku w Warszawie 

   styczeń 2020r – udział grupy śpiewającej i tanecznej w imprezach miejskich:

– kolędowanie: na Starym Rynku, w kościele św.Antoniego, w Szkole Specjalnej w Ignacowie, w Domu pobytu dziennego Caritas,

– udział w Finale WOŚP. 

  wrzesień 2020r – (podobnie jak w roku 2019) udział w Mazowieckiej Spartakiadzie Sportowej Seniorów w Mrozach   

 Od 15 marca 2020r.  zawieszono wszelką działalność oświatowo – kulturalną. Zamarły teatry, siłownie, ograniczono przemieszczanie się – odwołano wycieczki

czerwiec – Walne Zebranie Członków (z zachowaniem wymogów pandemicznych)   

 wrzesień  – wyjazd 40 os. grupy na wypoczynek do Okuninki   

 październik – inauguracja roku 2020/21 spektaklem „Boski Andriolli”.

Rozpoczynamy obchody 600 lecia miasta. Jadwiga Maciejewska – prezes S”RTW” zostaje członkiem Komitetu Honorowego obchodów.

Po 15 października znowu przerwa pandemiczna, przechodzimy na zajęcia zdalne poprzez naszą stronę internetową i facebook.

– 16 luty 21r. XIV lecie MUTW, pandemia trwa, my planujemy dalsze działania programowe.

Musimy odczarować te ciężkie dla nas chwile, by powróciły dobre czasy z przed pandemii. Najlepiej zrobią to urocze czarownice z zespołu ?Jak nie my to kto? w układzie choreograficznym Pani Agnieszki Sawki pt. ?Kuchenne rewolucje? (I nagroda RTŚ we Włocławku).