Boże Narodzenie 2019r.

cof

Tegoroczne obchody Świąt Bożego Narodzenia zaczęliśmy bardzo wcześnie, bo już 12 grudnia, występem dzieci z ,,Domowego Przedszkola,,

które tradycyjnie już od wielu lat odwiedzają nas z programem jasełkowym i tradycyjnie bardzo nas wzruszają. Tradycyjnie też zaśpiewaliśmy wspólnie z przedszkolakami kilka kolęd i razem czekaliśmy na zjawienie się Mikołaja, który opowiedział dzieciom bajkę, zatańczył z nimi i rozdał słodkie prezenty. Dla nas prezenty przygotowała Rada Słuchaczy ? w tym roku były to ozdobne pakieciki pięknie pachnące bożonarodzeniowym zapachem, do których dołączono karteczki ze świątecznymi życzeniami.

          19 grudnia blisko połowa słuchaczy naszego UTW spotkała się w restauracji ,,ESTA,, na spotkaniu opłatkowym. Przy stołach pięknie zastawionych wigilijnymi potrawami wysłuchaliśmy okolicznościowych życzeń od zaproszonych gości, Zarządu i Rady Słuchaczy a potem długo i radośnie przełamywaliśmy się ze wszystkimi opłatkiem i składaliśmy sobie życzenia. Spotkanie uświetnił występem nasz zespół ,,Śpiewamy Razem,, .Wykonane przez nich kolędy tak bardzo spodobały się obecnemu na uroczystości księdzu proboszczowi Januszowi Kopczyńskiemu, że zaprosił cały zespół do kolędowania w czasie niedzielnej Mszy Świętej       w kościele św. Antoniego. Koleżanki i koledzy tak pięknie poradzili sobie z tym stresującym zadaniem, że zostali nagrodzeni brawami przez wiernych obecnych na tej mszy. Brawo! Gratulujemy!

           Ostatnie z około świątecznych wydarzeń, w których braliśmy udział to miejskie spotkanie wigilijne na Starym Rynku pod patronatem Burmistrza Mińska Mazowieckiego. Było uroczyście i radośnie. Płonęło ognisko, dzieci z mińskich szkół tańczyły i śpiewały. Burmistrz i zaproszeni księża składali mieszkańcom życzenia i przełamywali się ze wszystkimi opłatkiem a potem przyszedł czas degustacji wigilijnych potraw przygotowanych przez mińskich restauratorów. Na zakończenie zrobiliśmy sobie pamiątkowe fotografie przy ustawionej na rynku szopce i ponieśliśmy do domów płonące świece przygotowane przez organizatorów.