Ogólnopolski Marsz Nordic Walking

Już po raz trzeci odbył się Ogólnopolski Marsz Nordic Walking. 09 maja br. słuchacze Mińskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku/48 os./ po raz drugi włączyli się w akcję, organizując specjalny wyjazd do Rezerwatu „Jedlina” w Mieni.

Cała impreza miała charakter edukacyjny, sportowy i rekreacyjny. Dużym zainteresowaniem uczestników Marszu NW cieszył się wykład p. prof. Pawła Kozakiewicza, który w sposób niezwykle komunikatywny i poglądowy opowiedział o siedliskach roślinnych i zwierzęcych w rezerwacie „Jedlina”.

Po tej specyficznej ” leśnej gawędzie” słuchacze podzielili się na dwie grupy, z których każda nieco innym tempem przeszła wymaganą odległość docierając do miejsca spotkania rekreacyjnego na terenie Domu Opieki Społecznej ” Jedlina” w Mieni.

Uprzejmość pracowników i pensjonariuszy pozwoliła nam sprawnie przygotować ognisko i grilla, by wspólnie pośpiewać i wymienić wrażenia.

Organizatorem spotkania była sekcja NW ” Włóczykije zMUTWowane”. Chodzenie z „kijkami” to stała forma aktywności słuchaczy ale taka zbiorowa forma rajdu uwalnia element rywalizacji i zmusza do zwiększonego wysiłku. Mamy nadzieję, że za rok będzie nas jeszcze więcej. Koleżankom organizatorkom wielkie dzięki!!!!!!!!!!!
Zapraszamy do galerii aby zobaczyć inne zdjęcia

Tekst: Jadwiga Maciejewska
Zdjęcia: Maria Wocial i Eugeniusz Karpiński