Ziemia i ludzie

Dziękujemy Paniom z Przedszkola Miejskiego nr 6 za zaangażowanie w realizacji naszych pomysłów. Dzieciom życzymy uśmiechu i radości na licznych spacerach wśród pięknej, kolorowej jesiennej przyrody. Cykl wykładów w MUTW w roku 2012/13 nt. ochrony Naszej Planety poprowadzonych przez pracowników UW we współpracy z Fundacją ” Ziemia i Ludzie” pomógł lepiej zrozumieć problem zagrożeń naszej planety. Słuchacze wpadli na pomysł wychodzenia z niektórymi problemami współczesnego świata do najmłodszych- do przedszkoli.

Dzięki uprzejmości dyrekcji i kadry pedagogicznej Przedszkola Miejskiego nr 6 w Mińsku Mazowieckim przeprowadzono ciekawe zajęcia wychowawcze dla wszystkich maluchów/ ponad 100 dzieci./ Dzieci oglądały ciekawe filmiki nt ochrony naszej Planety, uczyły się segregować śmieci, śpiewały, recytowały tematyczne wierszyki i piosenki.

Słuchacze MUTW rozdali ulotki dotyczące Planety bez elektrośmieci oraz drobne upominki Uznaliśmy, że prawdziwą edukację ochrony Ziemi należy rozpocząć od najmłodszych wspólnie z seniorami. Chcemy pomóc zrozumieć dzieciom, że czysty las, woda, powietrze dają szansę na lepsze życie.