KRAKÓW PRZEDŚWIĄTECZNY 8-9 GRUDNIA 2012r.

W dniach 8 i 9 grudnia kolejny raz grupa słuchaczy MUTW uczestniczyła w wycieczce do Krakowa. Już 70 lat w dawnej stolicy organizowana jest wystawa słynnych szopek bożonarodzeniowych. Uczestnicy tego konkursu to ludzie, którzy kontynuują tradycje rodzinne od wielu pokoleń. często w konkursie uczestniczy dziadek, syn i wnuk. Właśnie tę galę szopek udało nam się zobaczyć.

Po drodze zwiedziliśmy najstarszą kopalnię soli w Bochni/ odwieczny konflikt , gdzie Kinga znalazła pierścień- w Wieliczce czy w Bochni?/

Wspaniałym przeżyciem było obejrzenie wystawy malarstwa polskiego w krakowskich Sukiennicach. Oddany po wielu latach remontu obiekt Krakowskiego Muzeum Narodowego zdumiewa sposobem prezentacji i bogactwem rodzimego malarstwa.

Świąteczny Kraków przyjął nas mroźną pogodą / zawsze można skorzystać z oferty kupców krakowskich i rozgrzać się galicyjskim grzańcem/ ale nie przeszkodziło to uczestnikom wycieczki zachwycać się urokami starej architektury i zabytków dawnej stolicy / Wawel zawsze zachwyca odwiedzających/.

Razem z nami w wycieczce uczestniczyli seniorzy i słuchacze UTW z Wołomina, Warszawy i Celestynowa. Było nastrojowo i bardzo sympatycznie. Dziękujemy organizatorowi wycieczki – p. Arturowi Surowcowi.
Tekst i zdjęcia: Jadwiga i Jerzy Maciejewscy