UROCZYSTA INAUGURACJA ROKU AKADEMICKIEGO 2012/2013 4 PAŹDZIERNIKA 2012 R.

Piękny, pogodny dzień, 4 października 2012r. godzina 10.00 Sala Kameralna wypełniona do ostatniego miejsca. Prezes, Jerzy Maciejewski otwiera po raz VI uroczyście inaugurację roku akademickiego na Mińskim Uniwersytecie Trzeciego Wieku 2012-2013, prosząc wszystkich o powstanie. Rozbrzmiewa Mazurek Dąbrowskiego, a po nim , pieśń braci studenckiej Gaudeamus igitur….

Po serdecznym powitaniu gości i odczytaniu, przez panią Alicję Cichoń, nagrodzonego brawami , przyjaznego listu, od burmistrza naszego miasta , pana Marcina Jakubowskiego , zakończona została część oficjalna..

Inauguracyjny wykład wygłosiła Pani prof. dr hab. Ewa Kozdroń , na temat „Aktywność ruchowa w profilaktyce gerontologicznej”. Wykład był bardzo interesujący, Pani Profesor jest osobą niezwykłą ,mówiła z pasją, przekonywająco, poważnie ale z poczuciem humoru, byliśmy zachwyceni i gotowi zaprzyjaźnić się z ruchem, od zaraz. Mamy nadzieję, że Pani Profesor jeszcze nas odwiedzi
Sprawy organizacyjne i jeszcze jedna atrakcyjna niespodzianka.

Przybył Zespół Teatralno Muzyczny RAZEM działający przy UTW w Kałuszynie , pod kierownictwem pani Ewy Wąsowskiej. Było barwnie, pięknie , żywiołowo, Znane utwory ludowe, wspaniale wykonane ,były długo oklaskiwane. Marek Twain napisał: „Ludzie nie dlatego przestają się bawić, że się starzeją, lecz starzeją się, bo się przestają bawić”. My, dzięki organizatorom , tej pięknej uroczystości , bawiliśmy się wspaniale i za to serdecznie dziękujemy. To był piękny dzień.

Tekst: Danuta Barszczewska
Zdjęcia: Antoni Zawadzki