WYPOCZYNEK W DARŁÓWKU

Z wypoczynku letniego w Darłówku w okresie 13 – 23.08.2023 r. skorzystało 47 osób.

 Ośrodek KAMA zlokalizowany jest bardzo blisko morza, zadbany, dobre warunki lokalowe. Trochę dużo betonu, ale za to ładnie utrzymane kwietniki. Całość dopełniała dobra pogoda. Program wyjazdów tradycyjnie wzbogacany jest wycieczkami po najciekawszych miejscach w okolicy.  Tym razem była to wyprawa do Królewskiego miasta Darłowa  /powiat słowieński/. Miasto połączone jest z morzem poprzez dwie rzeki: Wieprzę i Grabową. Na zachód od Darłowa leży wakacyjny ośrodek wypoczynkowy Darłówek funkcjonujący od 1814 r. Te dwa ośrodki rozdzielone Wieprzą łączy most rozsuwany o pełnych godzinach, by ułatwić przejście jednostkom pływającym. Do Darłowa można przejść pieszo wzdłuż kanału, popłynąć tramwajem wodnym lub podjechać busem. Każdy więc mógł dostosować formę spaceru do swoich możliwości. Darłowo to miasto z ciekawą historią, ukwiecone, zadbane. Naszą przewodniczką była p. Krysia , która z pasją opowiadała o swoim mieście. Z radością przyjęliśmy informację, że jest absolwentką Liceum Pedagogicznego w Siennicy. Jako radna miasta była m.in. inicjatorką budowy pomnika Leopolda Tyrmanda /pisarz, publicysta, popularyzator jazzu w Polsce?.

Odwiedziliśmy również nadmorski kurort  Ustkę -uzdrowisko klimatyczno – balneologiczne położone u ujścia rzeki Słupi. By uatrakcyjnić sobie zwiedzanie, podróż odbyliśmy „kolejką”, a przewodniczką była p. Irena pochodząca z Kałuszyna, która z pasją opowiadała o historii i przemianach gospodarczych w mieście. Objechaliśmy stare dzielnice miasta oraz część kuracyjną. Czas wolny spędziliśmy na nabrzeżu, gdzie blisko już było do Syrenki, do promenady , do ciekawych obiektów architektonicznych i gastronomicznych.

Pogoda nam dopisała, łaskawa była dla tych, którzy się opalali jak i dla spacerowiczów. W imieniu licznej grupy uczestników dziękuję  Zarządowi S”RTW” za możliwość miłego spędzenia czasu, w dobrych warunkach i z pożytkiem dla zdrowia. 

Opracowała: Jadwiga Maciejewska