ŚLUBOWANIE NOWYCH SŁUCHACZY

Rozpoczęliśmy nowy semestr 2022/23r  a wraz z nami 60 osobowa grupa nowych słuchaczy. Tradycyjnie w dniu 09.03.23r Prezes Zofia Grzelak i z-ca  Ewa Gańko, odebrały  uroczyste ŚLUBOWANIE  nowych słuchaczy MIŃSKIEGO UNIWERSYTEU TRZECIEGO WIEKU o treści :

  • Będę wytrwale dążyć do zdobywania wiedzy i rozwijania własnej osobowości
  • Dbać o honor słuchacza i dobre imię UNIWERSYTETU
  • Przestrzegać zasad tolerancji i współżycia społecznego
  • Postępować zgodnie z regulaminem i innymi przepisami obowiązującymi w naszym UNIWERSYTECIE

I dla  pełnoprawnych już słuchaczy Rada Słuchaczy wraz z Zarządem Stowarzyszenia zorganizowała spotkanie integracyjne, które odbyło się 13.03.23r w gościnnych progach MIEJSKIEJ BIBLIOTEKI PUBLICZNEJ w Mińsku Mazowieckim.  Zebranych powitała  Prezes S”RTW” Zofia Grzelak i Przewodnicząca RS Alicja  Rycielska. Następnie głos zabrała Pani Karolina Wieczorek  dyrektor MBP – która opowiedziała o działalności biblioteki i zachęciła do uczestniczenia w imprezach i spotkaniach z ciekawymi ludźmi. Odbył się również konkurs wiedzy o Naszym Uniwersytecie o uścisk dłoni PREZESA. Nauczyliśmy się Pieśni MUTW, w której  najbardziej podobały się słowa :

Niech inni mówią, że to już było,

Że nasze życie już się skończyło.

My pokażemy na co nas stać,

Bo my wciąż jeszcze studencka brać

To było dla ducha, a dla ciała przepyszne słodkości i wypieki przygotowane przez nasze nowe koleżanki i kolegów. W miłej i przyjaznej atmosferze trwały rozmowy w kuluarach, bo przecież się poznajemy. Dziękujemy za pyszne ciasta i torty. Do następnego spotkania.

Opracowała Ewa Gańko, zdjęcia Sławomir Ziemicki