Akcja „Cała Polska czyta dzieciom”

W ramach akcji „Cała Polska czyta dzieciom” zaplanowanej w programie działań MUTW , w dniu 19 grudnia 2022 roku, na zaproszenie p. Agnieszki Mazurek – Dyrektor Państwowego Przedszkola nr 6   w Mińsku Mazowieckim, grupa słuchaczek MUTW uczestniczyła w spotkaniu   z przedszkolakami. Były to: Jadwiga Maciejewska, Anna Smoleńska, Teresa Marciniak, Ewa Gutkowska, Bogusława Dobrzyńska i Zofia Grzelak. Pojechałyśmy  tam z myślą o czytaniu dzieciom różnych opowiadań w choinkowej i  świątecznej atmosferze.

Spotkania odbyły się w trzech grupach wiekowych  dzieci: 4, 5 i 6 latki.  Podzieliłyśmy się w taki sposób, aby po 2 z nas były w grupie. Oczywiście towarzyszyły nam opiekunki tych dzieci. Przy udekorowanej choince,     w świątecznym nastroju dzieci były bardzo ucieszone z racji takiego poobiedniego spędzenia czasu. Spotkanie miało trwać pół godziny, a trwało 1,5 godziny. 

Dzieci okazywały niezwykłe zainteresowanie czytanymi bajkami i żywo uczestniczyły w dyskusji na temat tego czego słuchały, jak również miały wiele do powiedzenia z życia, z tego co się dzieje w świecie oraz o tradycjach z racji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia. Na zadawane pytania odpowiadały bardzo chętnie i wszystkie chciały jednocześnie. Były niesamowite. Na zakończenie otrzymałyśmy indywidualne podziękowania za wspólne aktywne i twórcze spędzenie czasu z przedszkolakami poprzez czytanie dzieciom bajek.

Spotkania takie uważam za bardzo udane i pożyteczne, zarówno dla  dzieci jak i dla nas dorosłych. Warto je kontynuować w przyszłości.

Bardzo dziękujemy Pani Dyrektor Agnieszcze Mazurek za zaproszenie i miłe nas ugoszczenie.

oprac. Z. Grzelak