Mazowiecka Seniorada Sportowa – Mrozy 12.09.2020

12 września 2020 r. na Stadionie Sportowym w Mrozach odbyła się kolejna Mazowiecka Sportowa Seniorada organizowana przez Mazowieckie Towarzystwo Krzewienia Kultury Fizycznej przy Urzędzie Marszałka Województwa Mazowieckiego. Współorganizatorem Seniorady było Miasto i Gmina Mrozy.

W godzinach 10.00 – 17.00 uczestnicy mogli obejrzeć występy różnych grup tanecznych i zespołów muzycznych, a przede wszystkim wziąć udział w organizowanych zawodach sportowych. Organizatorzy przygotowali szereg konkurencji dla każdego. Wspaniałe zajęcia z Nordic Walking poprowadził instruktor p. Krzysztof Człapski – Mistrz Polski w tej konkurencji.

Po raz pierwszy utworzona została ?Strefa dla wnuczków?- malowanie buziek i pneumatyczna zjeżdżalnia. W Miasteczku Zdrowego Seniora można było nie tylko uzyskać poradę diabetologiczną, odbyć konsultację u dietetyka, ale także bezpłatnie umalować się pięknie, czy też poddać się zabiegowi parafinowemu na dłonie.

Nasze Stowarzyszenie, wzorem lat ubiegłych, włączyło się czynnie w tę imprezę. Stawiło się na starcie około 30 osób. Organizatorzy zaopatrzyli nas min. w maseczki i żel antybakteryjny. Swój udział zaznaczyliśmy, biorąc aktywny udział w poszczególnych dyscyplinach sportowych.

Nasz zespół pod kierunkiem p. Moniki Pszkit Śpiewamy Razem dał 20-minutowy koncert, wykonując cztery piosenki. Nie obyło się, jak zawsze, bez bisu. Piosenki Mamy tylko siebie, Deszczowe tango, Pomaluj mój świat ? wywołały wiele pozytywnych emocji wśród słuchaczy, którzy dołączyli do naszego śpiewu.

Zdobyliśmy też kilka medali: Halinka Gujska, Marysia Zambrzycka oraz Janek Paprocki, Józek Szymalak i Adam Matwiej zdobyli złote, srebrne bądź brązowe medale w następujących dyscyplinach sportowych: strzelectwo (broń pneumatyczna), ergometry wioślarskie, bieg na dystansie 40 m., pchnięcie kulą oraz  łucznictwo. W tym roku lepsi od nas okazali się tylko seniorzy z Warszawy – Bemowa. Gratulacje dla zwycięzców i uczestników Spartakiady złożył Dyrektor Departamentu Sportu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego p. Mirosław Krusiewicz,

Mamy nadzieję, że w przyszłym roku jeszcze liczniej stawimy się w Mrozach. Być może zatańczy zespół Jak nie my to kto ? http://www.aktywnyseniormm.pl/index.php/2020/09/12/senioriada-mrozy-12-09-2020/