Miński Dom Kultury zaprasza

 Zapraszamy na projekcję filmu ? Wiktoria 1920? w technologii VR 360 stopni 3D. Opowieść o roli wywiadu radiowego dla polskiego zwycięstwa przeniesie widzów w czasy wojny polsko-bolszewickiej. Premiera filmu zaplanowana jest na 12 sierpnia a już 22 i 23 przygotowaliśmy projekcje dla Mińska Mazowieckiego.  Zapraszam do Miejskiego Domu Kultury od 10.00 do 18.00. Z uwagi na ograniczenia wynikające ze stanu epidemii prowadzimy zapisy do udziału w projekcie pod linkiem:

https://mspilsudski.pl/gry-edukacja/kalendarz-zapisow?miasto=Mi%C5%84sk%20Mazowiecki

Film trwa ok. 30 min. Przed seansem widzowie obejrzą multimedialny pokaz archiwalnych zdjęć z krótkim komentarzem historycznym, wprowadzający w wydarzenia, w których widz bierze udział w wirtualnym świecie, jako jeden z bohaterów.

Seans 22 sierpnia o godzinie 17.00 zarezerwowano dla członków Stowarzyszenia Radość Trzeciego Wieku ( bez konieczności zapisów przez powyższy link).

W najbliższych dniach na stronie miasta i Facebooku opublikujemy audycje radiowe powstałe na podstawie artykułów prasowych z sierpnia 1920 roku. Zapraszam również do śledzenie mapy, która powstała z okazji 100-lecia Bitwy Warszawskiej 1920 roku. Mapa jest aktualizowana codziennie zgodnie kalendarium wojny polsko-bolszewickiej 1920 roku. W ramach aktualizacji  przesuwana jest linia frontu  i zaznaczane wydarzenia bitwy i zdobycze terytorialne jednej i drugiej strony.

https://www.google.com/maps/d/edit?mid=108WPWyKEhaY7iARve6qFcA-HcvNUeoAe&usp=sharing