Warsztaty ?EDUKACJA W PROFILAKTYCE URAZÓW I W PROMOCJI BEZPIECZEŃSTWA?

Dnia 30.11.2019r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Mińsku Mazowieckim ,  70 ? osobowa grupa słuchaczy  naszego uniwersytetu , uczestniczyła  w  warsztatach organizowanych przez Stowarzyszenie ?Akademia Wilanowska? w ramach projektu ?EDUKACJA W PROFILAKTYCE URAZÓW I W PROMOCJI BEZPIECZEŃSTWA? , finansowanego ze środków Narodowego Programu Zdrowia na lata 2016 ? 2020. Celem projektu było przeprowadzenie szkolenia w formie warsztatów w dwóch częściach.

Część pierwszą o  charakterze edukacyjnym (wykładowym)  dotyczącą zagadnień związanych z urazami i upadkami oraz opieką nad osobami starszymi w kontekście prewencji upadków i urazów ? poprowadziła geriatra – dr Ewa Kądalska.

Część drugą  o charakterze warsztatowym skoncentrowaną na tematyce psychologicznej , przedstawiającą m.in. wpływ aspektów zdrowia psychicznego na ryzyko  upadków poprowadziła –  mgr Anna Szymczyk przy wsparciu prowadzącego i animatora w jednej osobie Pana Grzegorza Heromińskiego , znanego aktora o niezwykłej pogodzie ducha.Uczestnicy mieli zapewniony serwis kawowy i obiad. Otrzymali również materiały edukacyjne oraz CERTYFIKAT UCZESTNICTWA

http://www.aktywnyseniormm.pl/index.php/2019/12/02/edukacja-w-profilaktyce-urazow-i-w-promocji-bezpieczenstwa/