WCZASY W KRYNICY – wrzesień 2019

Pobyt w Krynicy Morskiej we wrześniu br, wspominamy bardzo miło. Ośrodek Perkoz położony jest bardzo blisko morza co umożliwiało nam zarówno poranne spacery z kijkami brzegiem morza połączone ze zbieraniem bursztynów jak i wieczorne po pięknej promenadzie wzdłuż nabrzeża.

Wspólnie odbyliśmy dwie dłuższe wycieczki:

– popłynęliśmy statkiem po Zalewie Wiślanym do Fromborka, po którym oprowadził nas wspaniały przewodnik

oraz pojechaliśmy do Gdańska, gdzie m.innymi zobaczyliśmy Europejskie Centrum Solidarności.

Co prawda tego dnia pogoda nas nie rozpieszczała ale wiele zobaczyliśmy i wróciliśmy zadowoleni.

W mniejszych grupach i w ramach indywidualnej organizacji oglądaliśmy miejscowe atrakcje jak np. latarnia morska, po drodze do której należało wstąpić na kawę i ciacho u księży Werbistów. Część osób pojechała zwiedzić obóz w Sztutowie. Różnymi środkami transportu docieraliśmy do Wielbłądziego Garbu i Góry Piratów tj. punktów widokowych gdzie widoczny jest i Zalew i morze.

W ośrodku można było wypożyczyć rowery, z czego chętnie korzystaliśmy bo nowoczesne ścieżki rowerowe ciągną się wiele kilometrów wzdłuż brzegu morza i dostarczają niesamowitych widoków. Dojechaliśmy nawet do przekopu na Mierzei Wiślanej ? tam widok nie jest już tak piękny.

W trakcie pobytu bawiliśmy się wspólnie na wieczorku przy ognisku ? z kiełbaską, śpiewem i tańcami oraz dwóch wieczorach w sali kominkowej.

Pogoda nam dopisywała, więc chętnie korzystaliśmy z kąpieli słonecznej a niektórzy również z morskiej a wieczorami w ramach zajęć w podgrupach na korytarzach ?kwitł hazard? kości, brydż i rummicub??

Humory wszystkim dopisywały więc myślę, że chętnie wrócimy tam jeszcze raz.

Opracowała: Małgorzata Sitek http://www.aktywnyseniormm.pl/index.php/2019/09/16/wczasy-w-krynicy-wrzesien-2019/