Poddąbie 1.09 – 10.09 2018 r.

Słuchacze Mińskiego UTW już po raz ósmy ruszyli na wypoczynek wzdłuż polskiego wybrzeża. Tym razem zakotwiczyli w małej, spokojnej wsi Poddąbie położonej między Ustką a Rowami. To relatywnie młoda wieś  założona w II połowie XVIII w. w miejscu starej sredniowiecznej osady Poddamp. Osada ta przed 1914r. została całkowicie zniszczona przez sztorm, czego dowodem są widoczne jeszcze teraz liczne urwiska. Pozostała też rzeczka, która leniwie sączy swoje wody do Bałtyku. Wówczas przyjęła” cofkę”,a  wylewając, zniszczyła wieś. Dziś kładka łączy dwa urwiska, jest miejscem spacerów wczasowiczów w pięknym bukowym lesie.

Ośrodek LAZUR ,w którym zamieszkaliśmy ,przyjął nas niezwykle gościnnie. Gospodarze starali się umilać nam pobyt organizyjąc wspaniałego grila, wieczorne spotknie przy muzyce, pomogli w organizacji wycieczli do Ustki i Doliny Charlotty a grzybiarzom ułatwili suszenie grzybów.

We wrześniu jest tam już cisza i spokój. Lato obdarowało nas swoim ciepłem więc i lodów, kawusi i ciasteczek też nie brakowało. No i mieliśmy to szczęście, że trafiliśmy na ludzi, ktorzy naprawdę są życzliwi swoim gościom. Pozostały nam sympatyczne wspomienia i nadzieja na powrót.

 

Pozostałe zdjęcia  w zakładce  Galeria – wypoczynek Wakacyjny
kliknij tutaj>>>/http://Poddabie-1-10-wrzesnia-2018-r/