Jesienne spotkanie z Bułatem Okudżawą

23.10.2017r w Zielonym Domku odbyło się  pierwsze spotkanie z cyklu ?Znani i nieznani?.
Było to  jesienne spotkanie z Bułatem Okudżawą w 20 rocznicę jego śmierci. Gdy znika nagle z naszego życia taka właśnie piękna , twórcza osobowość, niepowtarzalna artystyczna indywidualność , opłakujemy nie tylko odejście konkretnego człowieka , lecz wszystko co sobą reprezentował , czym do nas przemawiał i czym nas wzruszał. Bo chyba ciągle nam potrzeba tej bułatowskiej dumki, zadumy nad życiem , poetyckiej refleksji, sentymentalnego smętku, ale też i buntu.
Dopóki będziemy odczuwać taką potrzebę, Bułat Okudżawa zostanie wśród nas, będzie trwał……. dopóki ziemia kręci się………..

Na program słowno – muzyczny złożyły się wiersze wykonane przez naszych słuchaczy Anię Smolińską , Helenkę Lesniak, Tereskę Marciniak  Ulę Kochanowską ,  Alę Rycielską i  Jurka Maciejewskiego oraz piosenki w wykonaniu Ewy Gańko i gościnnie Kasi Lipińskiej.
Na gitarze przygrywał Janek Paprocki.

Znalazły się również wspomnienia spotkań z Bułatem  Okudżawą oraz ciekawostki związane z jego częstym pobytem w Polsce. Dziekuję koleżankom i kolegom za pomoc w przygotowaniu tego spotkania , szczególnie  Uli  za  podzielenie  się z nami osobistymi przeżyciami związanymi ze spotkaniem z B. Okudżawą. w Moskwie.  Skupione twarze zebranych były dowodem na to że teksty i muzyka Bułata nadal wzruszają i są wciąż żywe. Był to wieczór pełen   wspomnień  i wzruszeń.

Tekst: Ewa Gańko