WYKŁADY W LISTOPADZIE 2019

7.11.2019 godz. 10.00 Spotkanie z redaktorem Tomaszem Sianeckim

po wykładzie występ przedszkolaków z PP nr 6 oraz seniorów z grupy „Śpiewamy Razem” z okazji zbliżającego się Święta Niepodległości

14.11.2019

1) – godz. 10.00 – 11.00: wykład otwarty (projekt AS-ZS) pt. „Przyrodnicze zróżnicowanie parków narodowych w Polsce” – wykłada p. R. Szewczyk

2)godz. 11.30 – 12.30: wykład otwarty (projekt AS-ZS) pt. „Pielęgnacja ciała osób starszych” – wykłada kosmetolog p. Sylwia Baranowska

21.11.2019 godz. 10.00 – 11.30 wykład pt. ” Radość posiadania czyli kto się śmieje w opowiadaniu „Nawrócony” B. Prusa – wykłada p. V. Machnicka

po przerwie: sprawy organizacyjne – Zarząd

28.11.2019 godz. 10.00 – 12.30: wykład pt. „Co w trawie piszczy? Pajęczaki i owady w otoczeniu człowieka” – wykłada p. D. Stańska

I N N E

15.11.2019 (piątek) godz. ok. 11.30 (po jodze) – wyjazd do Podciernia: warsztaty i degustacja „Sójki Mazowieckiej” (projekt AS – ZS – ok. 50 osób – wyjazd autokarowy)

28.11.2019 (czwartek) godz. 16.30 – 20.00 ANDRZEJKI (lokal ESTA) – organizator Rada Słuchaczy.

30.11.2019 (sobota) godz. 19.00 balet „Dziadek do orzechów” – wyjazd autokarowy do Otrębusów (dokładną godzinę wyjazdu podamy w terminie późniejszym)

ROZKŁAD ZAJĘĆ DO KOŃCA ROKU AKADEMICKIEGO 2018/19

16.05.19 czwartek godz. 10.00-12.00 Co warto wiedzieć o pająkach dr Marzena Stańska
19.05.19 niedziela godz. 9.30 MDK i MSA wyjazd AWF Warszawa – II Memoriał im. Haliny Szwarc

W ramach projektu współfinansowanego ze środków Miasta Mińsk mazowiecki

Zarząd, Rada Słuchaczy
23.05.19 czwartek godz. 10.00 – 12.00 Iran – nie tylko czarne chusty prof. Emilia Lunarska
25.05.19 sobota godz. 11.00 Seniorada Sportowa w Mrozach Zarząd, Rada Słuchaczy
30.05.19 czwartek godz. 10.00 – 12.00 Globalne ocieplenie – przyczyny i konsekwencje, możliwości zapobiegania.

Wykład otwarty w ramach projektu współfinansowanego ze środków Miasta Mińsk Mazowiecki

Krzysztof Figarski
02.06.19 Udział w uroczystościach z okazji Dni Miasta Mińsk Mazowiecki
06.06.19 czwartek godz. 10.00 Zakończenie roku akademickiego X-lecie Stowarzyszenia „Radość Trzeciego Wieku” Zarząd, Rada Słuchaczy
10.06.19 poniedziałek godz. …….

 

13.06.19 godz. w ustalaniu

Udział w II Festiwalu Piosenki Harcerskiej w Siedlcach

 

Wyjazd do Puszczy Kampinoskiej

 

 

Robert Szewczyk

24.08.19 – 02.09.19 Wyjazd letni do Poddąbia             – ośrodek „Lazur” J. Maciejewska
02.09.19 – 14.09.19

 

 

 

 

17.09-20.09.19

 

 

 

 

 

ok. 25.09.19

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Wyjazd letni do Krynicy Morskiej – ośrodek „Perkoz”

 

 

 

 

Wycieczka w Góry Świętokrzyskie

 

 

 

 

Wyjazd do Puszczy Kampinoskiej

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Z. Grzelak

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

w uzgodnieniu

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ROZKŁAD ZAJĘĆ MUTW W KWIETNIU 2019

04.04.2019   czwartek 10.00 -12.30  1. Wiem co podpisuję

2. Urząd Komunikacji Elektronicznej

A. Michałowski

wykład otwarty

11.04.2019 czwartek godz.10.00 – 12.30 Wiedza o zdrowiu w społeczeństwie – niektóre mity i fakty w ujęciu historycznym prof. Zofia Zwolska
PRZERWA WIELKANOCNA     18.04 – 22.04.2019  
23.04.2019   wtorek Kopalnia Soli w Kłodawie wycieczka jednodniowa Zarząd
25.04.2019 czwartek godz.10.00 – 12.00
 

WIŁKOMIRSCY – rodzinne muzykowanie

 

 

p. Igor Pogorzelski

09.05.2019  czwartek godz. 10.00 – 12.00 Walne Zebranie Członków

Zebranie Sprawozdawcze

Zarząd, Komisja Rewizyjna

 

ROZKŁAD ZAJĘĆ W STYCZNIU 2019

   10.01.2019       10.00 – 12.00 Wyprawa w przeszłość –            o początkach życia na ziemi p. Konrad Malec

17.01.2019 

10.00 -12.00

Globalne ocieplenie – przyczyny  i konsekwencje. Możliwość zapobiegania p. Krzysztof                                                                              Figarski
  24.01.2019       10.00 – 12.00 Część I: Historia sztuki: Białe    złoto.

Część II:     występ dzieci z Przedszkola nr 6 (Dzień Babci  i Dziadka)

p. Anna Postek

 

Zarząd

 

termin w uzgodnieniu Z cyklu INNE:

Spotkanie przy muzyce: Janusz Kofta i Wojciech Młynarski

p. Ewa Gańko

WYKŁADY w LISTOPADZIE 2018


08.11.2018 

10.00 – 12.15

Budowanie sprawności funkcjonalnej osób starszych prof. E. Kozdroń
15.11.2018

10.00 – 12.30

Żywność i żywienie a środki masowego przekazu prof. R. Niedziółka

wykład otwarty

22.11.2018

10.00 – 12.30

Rodzina w społeczeństwie Indii p. J. Turek
29.11.2018

10.00 – 12.30

Sudety w stu odsłonach

Sprawy organizacyjne

p. R. Szewczyk

Zarząd

I N N E

05.11.2018

11.00 i 12.00

Warsztaty pielęgnacji stóp  

(dwie grupy po 30 osób)

  ZD   p. E. Żukowska

zapisy p. Ewa Gańko

07.11.2018

11.00

Warsztaty pielęgnacji stóp

(jedna grupa 30 osób)

ZD  p. E. Żukowska

zapisy p. Ewa Gańko

07.11.2018

16.00

17.30

Warsztaty Żywieniowe

na słodko: 1 grupa 10 osób

wytrawnie: 1 grupa 10 osób

Zespół Szkół Agrotechnicznych

zapisy. p. Ala Rycielska

09.11.2018

12.30 wyjazd

MDK

Warsztaty” Mazowiecka Sójka”

w Podcierniu

zapisy p. A. Smoleńska
20.11.2018

godz. 15.00

Pieśni patriotyczne Muzeum Ziemi Mińskiej

p. E. Gańko

28.11.2018

16.00 – 20.00

ANDRZEJKI Rada Słuchaczy

lokal ‚ESTA”

 

TEMATYKA WYKŁADÓW

W dniu 25.10.2018 r. (czwartek) w MSA odbędą się dwa wykłady w ramach zadań dofinansowanych ze środków budżetu Województwa Mazowieckiego;

  1. Godz. 10.00  –  temat: „Najczęściej spotykane problemy stóp”  – wykładowca p. Ewelina Żukowska
  2. Godz. 11.00  –  temat: „Zdrowe żywienie” –  wykładowca z Zespołu Szkół Agrotechnicznych w Mińsku Maz.

Zapraszamy

Tematy wykładów na marzec – czerwiec 2017

Data

   Temat

Wykładowca

02.03.2017
godz.10.00 MBP
Lokalne zagłębie wiedzy:
Najstarsza szkoła kształcąca nauczycieli na Mazowszu
Stanisław Czajka
09.03.2017
godz.10.00 MSA
Agnieszka Osiecka w żółtych płomieniach liści – w 20 rocznicę śmierci poetki Igor Pogorzelski
 16.03.2017
godz.10.00 MSA
 Chemia praktyczna  Danuta Kroczewska
 23.03.2017
godz.10.00 MSA
 Tadeusz Kościuszko- bohater dwóch narodów  Ludwik Aleksy
 30.03.2017
godz.10.00 MSA
 Historia sztuki: Handel sztuką w okresie okupacji w Warszawie  Karolina Zalewska
 06.04.2017
godz.10.00 MSA
 Skalne skarbynaszej ziemi -rarytasy od Bałtyku po Karpaty  Robert Szewczyk
 13.04.2017  WIELKI CZWARTEK  Wykład odwołany
20.04.2017
godz.10.00 MSA
 Henryk Sienkiewicz – twórczość ku pokrzepieniu serc  Bożena Swatko
 27.04.2017
godz.10.00 MSA
 Kobiety – muzy artystówIgor Pogorzelski  Igor Pogorzelski
 04.05 2017
g.10.00 MSA
 WALNE ZEBRANIE CZŁONKÓW STOWARZYSZENIA „RTW”
 11.05.2017
godz.11.00 MSA
 Kobiety znane i nieznane   Ludwik Aleksy
 18.05.2017
godz.10.00 MSA
 Jak sobie radzić ze stresem – zadbać o odporność  Małgorzeta Pec
 25.05.2017
godz.10.00 MSA
 O sztuce dyrygowania Igor Pogorzelski
 01.06.2017
godz 16.00 MSA
 Film „AZYL”  Spektakl dla seniorów –
promocyjna cena biletu
 08.06.2017
godz.10.00 MSA
  ZAKOŃCZENIE ROKU 2016/2017